X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

.:| مرمت آثار و ابنیه تاریخی |:.

- Historic Building Reparation

بلوک ساختمانی همکریت

New building block

 Read more to go and do not forget to comment


امروزه سبک سازی و استفاده از مصالح نوین یکی از اهداف اصلی در ساخت و سازهای صنعتی میباشد.و ما هرروز شاهد ظهور محصولات نوین وتکنولوژی های مدرن در صنعت ساخت و ساز میباشیم.

یکی از موارد بسیار مهم در ساخت و ساز، سازگار بودن مصالح ساختمانی با محیط زیست است.بدین صورت که متریال مورد استفاده، در عین حالی که سبک، مقاوم و عایق است، کم هزینه و طبیعی باشد.

یکی از این محصولات بلوک ساختمانی همکریت میباشد که جایگزینی خوب برای بلوکهای بتنی است.این بلوک هفت برا بر سخت تر و محکم تر از بلوک مشابه بتنی است.این بلوک ها از بوته گیاه، خاک رس و آب تشکیل شده است.

این متریال ساختمانی دوستدار محیط زیست است و هیچگونه اثر مخربی برای محیط پیرامون خود ندارد.

روش کار بدین صورت است که در هنگام دروکردن محصول، قسمتی از گیاه که بر روی زمین باقی می ماند، جمع آوری میشود و در یک مکان خشک دپو میشود، سپس بعد از چهارده هفته، بوته گیاه آماده بهره برداری میشود.

بوته خشک شده به همراه آب و خاک رس که حکم چسب را دارد، در بتونیر ریخته میشود و میکس میشود.این محصول بادوام و محکم است و به راحتی در ساختمان ها قابل اجرا است.

بلوک ساختمانی همکریت از کربن خنثی تشکیل شده است. این کربن به صورت کربن منفی فعال میشود و گاز دی اکسید کربن را از اتمسفر جذب میکند.دی اکسید کربن جذب شده باعث رشد واحدهای بوته میشود.در طول دوره این رشد، واحدهای بوته، اکسیژن را در اتمسفر منتشر می کنند. این متریال گزینه بسیار مناسبی برای صنعتی سازی ساختمان به شمار میرود.

منبع: سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز
تاریخ ارسال: 1389/08/29 ساعت 12:24 ب.ظ | نویسنده: m. d | چاپ مطلب 1 نظر